reede, 22. detsember 2017

NR 1

10. DNB Vana-Aasta Jooks Tallinnas Rocca al Mares
17.12.2017
Distants 8,4 km
Aeg 39:32, 65. koht

Kingimaratoni ei alusta ma maratoniga - kuigi ka see valik oli distantside seas olemas -, vaid 8,4 km pikkuse Vana-Aasta Jooksuga. Kui minu startide hulka koguneb kindlasti ka neid, millel olen juba kordi startinud, siis Vana-aasta jooksul osalesin päris esimest korda. Selle heategevuslik "vaib" - osalemistasust läheb jupike Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse ja Aivo Liksori toetuseks - on mind juba ammu paelunud, aga paraku polnud enne seda aastat ajaliselt klappinud.

Minu "jooksuaeg" jääb tavaliselt vahemikku märts kuni oktoober. Kui väljas läheb tatiseks, siis leian end pigem jõusaalist või sulgpalli mängimast ning vabatahtlikult jooksurajale ei kipu. Sel aastal tuli aga tali teisiti. Seetõttu ei osanud ma esiti miskit arvata, et kuidas see lumes, lörtsis või veel milleski hullemas sumpamine nüüd välja võiks näha. Kunagi põhikooliaegu sain seda korra kogeda - osalesin koos Loksa 1. Keskkooli noorkotkastega laskejooksuvõistlustel, mis toimus sügavas lumesopas ja mis päädis Tikerpalu nimega eelviimasel tabelireal :) - ja sellest ajast on suus pigem kehv maitse.

Õnneks tuleb Eestimaa viimaste aastate s..t suusailm kasuks just jooksuharrastusele - veel eelmisel õhtul ja samal hommikulgi sadanud lumesarnane moodustis oli stardiajaks kenasti tee pealt sulanud ja 8,4 km kulges peamiselt mõnusalt puhtal asfaltteel üksikute jäisemate laikudega. Tee peal lõi pähe ka soovitus Tartu Maratoni korraldajaile - ehk oleks järgmisel lumevaesel talvel mõistlik viia Eesti suusasõprade püha läbi hoopis jooksuna, 63 km asemel 6,3 km :D, ja selle vähese lume, mis alati kusagil sel ajal olemas, võib meeleolu tekitamiseks raja äärde raputada; mina sööks hea meelega iga kilomeetri järel seda suurepärast mustikasuppi.

Vana-Aasta Jooks oli üks mõnus kulgemine mereäärses talvelõhnalises kliimas Kakumäe majade vahel. Rada liigub Rocca al Mare majade vahel endistel Sügisjooksu radadel, ilma suurte tõusude ja langusteta ja on sobilik igaühele. Kahtlustan siinkohal ka kinnisvaraärimeeste vandenõud - paraja tempoga liikudes jõuab koduotsinguil jooksusõber üle vaadata ka sealsed kinnisvarakuulutused ning visata pakutavale juba esimese pilgu peale. Kindlasti on Vana-Aasta Jooks üks mõnus võimalus enne pühadepraadi ennast veidi teiste jooksuhullude seltsis liigutada. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar