teisipäev, 31. juuli 2018

NR 26 & 27

Mõedaka Annejooks
24.07.2018
6 km
Tulemus 28:50, 7. koht

Filter Maanteejooks Kiilis
25.07.2018
5 km
Tulemus 19:58, 14. koht

Vau, nii palavat ja põnevat juulit ei mäletagi! Palavus mõjus rahvasportlasele nõnda, et keset juulikuud sain ma külmetada, mistõttu ka juuliks plaanitu ei teostunud ideaalselt. Samas tõi lõppev kuu mulle ja mu abikaasale ühe teise kingituse - kingitus meile ja kingitus meie poolt Eesti Vabariigile uue ilmakodaniku näol. Mine sa tea, ehk on preili Tikerpalus peidus tulevane rahvasportlane :).

Juuli teine pool tõi niisiis mahamurdmist ja uusi kohustusi, aga selle kõrvalt jõudsin ma siiski ka rahvasportlase missiooniga edasi liikuda. Kõigepealt viis rahvasportlase-misjonäri teekond Lääne-Virumaale Mõedaka Puhkebaasi, kus Nimepäevajooksude sarjas toimus seekord 6 km pikkune Annejooks. Erilisi ootusi ja eelteadmisi mul jooksu suhtes ei olnud, kohapeal aga hakkas siit-sealt kostuma jutte hulludest tõusudest. "Need mõned suuremad tõusud pole küll mingi probleem", mõtlesin ma. Start antud, asusin rajale ja esimestel kilomeetritel olid mõtted juba sootuks teised - hea kalambuurina tuli mõttesse, et jooksu nimeks võiks olla hoopis Andejooks, sest selle jooksu mõnusaks läbimiseks peab sul olema annet või palju tõusutrenne seljataga. Minul pole kumbagi, sest treeningutel olen oma pea sajakilost keret pigem mööda lauskmaad vedanud. Tunnistasin finišis ka korraldajale, et sellise tõusukontsentratsiooniga jooksu pole mina veel läbi teinud - ilmselt teen suuri sõnu, aga mulle tundus, et iga kilomeetri kohta oli 1-2 korralikku ronimist. Korraldaja sõnutsi oli sama jooks mõned aastad varem olnud pikem ja raskemgi, aga huvilisi hakkas väheks jääma, mistõttu otsustati asi veidi "lihtsamaks" teha :). Niisiis, mina meeletumõnusat elamust ei saanud, aga usun, et ronimisesõpradele on sellel rajal hullamist küllaga.

Kuuma juuli startide nimekiri läks lukku Kiilis, kus toimus Filter Maanteejooksu sarja etapp. Pikka juttu ma selle kohta teha ei oskagi - 5 km mööda maanteed edasi-tagasi, lihtne tempojooks, mille võlu peitub võimaluses katsetada enda kiirust lühikesel jooksulõigul. Minul see õnnestus ja nüüd on ka minu 5 km jooksu rekordaeg alla 20 minuti :). Nii et kel huvi end tempokas kilomeetritemõõtmises proovile panna ja korralikult talda anda, siis Filter Maanteejooks ootab veel paarile etapile Tallinna ümbruses!

Rahvasportlase aktiivne puhkus on nüüd lõppenud - pisike kingitus vajab hoolt ja armastust! Rahvaspordiarmastus ei kao aga kuhugi ja augustis jätkan missiooniga Eestimaa eri paikades.

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar